Fuarlar.org

Mitsubishi Electric paketleme konusunda otomasyon çözümlerini sergiledi

Mitsubishi Electric, Avrasya Ambalaj Fuarı’nda paketleme konusundaki yeni nesil otomasyon çözümlerini sergiledi. Dijital fabrika konsepti ve birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri ile dikkat çeken Mitsubishi Electric, yüksek hassasiyette ve yüksek hızlı, kolay programlanabilen, maliyet tasarrufu sağlayan ve tüm bu yönleriyle fabrikalara sorunsuz üretim imkanı tanıyan paketleme çözümleri ile sektör profesyonellerinden yoğun ilgi gördü.

Yeni nesil fabrika otomasyon çözümleri ve Marmaray’ın “İstasyon Bilgi ve Yönetim Sistemi Projesi” ile tanınan Mitsubishi Electric, Avrasya Ambalaj Fuarı’nda ambalaj sektörüne ileri teknolojisini tanıttı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen fuarda yoğun ilgi gören Mitsubishi Electric, dijital fabrika konsepti e-F@ctory ve bu konseptin oluşturulmasını sağlayan bir otomasyon stratejisi olan iQ Otomasyon Platformu, birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri, MAPS (Mitsubishi Electric Adroit Process Suite) ve MELSEC Safety çözümlerini sergiledi. Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Şevket Saraçoğlu, markanın dünya genelinde fabrikalara hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik avantajı sunduğunu belirtti.

Mitsubishi Electric’in hızla gelişen Türk endüstrisinin yüksek teknolojili ve enerji verimli fabrika otomasyon çözümlerine olan ihtiyacına cevap vermeye hazır olduğunu vurgulayan Şevket Saraçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarının rol aldığı farklı sektörlerde hizmet veriyoruz. Paketleme de öncelikli sektörlerimizin başında geliyor. Şişeleme, dikey ve yatay paketleme, etiketleme gibi paketlemenin her aşamasında ileri teknoloji otomasyon çözümleri sunuyoruz. Yüksek hassasiyette ve yüksek hızlı, kolay programlanabilen ve kullanılabilen, maliyet tasarrufu sağlayan ve tüm bu yönleri ile fabrikalara sorunsuz üretim imkanı tanıyan paketleme çözümlerimizle dikkat çekiyoruz. Birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri ile daha esnek üretim sağlamayı, maliyetleri düşürmeyi ve çalışan konforunu artırmayı hedefleyen bir marka olarak; ambalaj, gıda, ilaç, otomotiv, beyaz eşya gibi pek çok sektörde insan kolu veya eline yakın hassasiyette çalışan hızlı robotlarımızla öne çıkıyoruz. Islak mendillerin paketlenmesi, ilaçların ve küp şekerlerin kutulanması gibi hızlı üretim, dozajlama ve paketlemenin olduğu sektörlerde çok sayıda robotlu çözümümüz bulunuyor.”

Günümüzde sanayinin en önemli gündem maddesinin, hızla değişen ve kişiselleşen insan ihtiyaçlarını en hızlı ve verimli şekilde karşılayabilecek üretim bantlarını kurmak olduğunun altını çizen Saraçoğlu, şu bilgileri aktardı; “Sanayi 4.0 olarak adlandırılan yeni endüstri evresinde, Türkiye’nin de üretim gücünü pekiştirmesi için birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri ile donatılmış dijital fabrikalara geçişi önem kazanıyor. Türkiye’de geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurmak mümkün. Mitsubishi Electric olarak Sanayi 4.0 sürecine dijital fabrika konseptimiz e-F@ctory ile yanıt veriyoruz.”

İlgili Fuar: Avrasya Ambalaj 2016 - İstanbul 22. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı

Paylaşın