Fuarlar.org

Dünya halıyı Home & Floor’dan alıyor

Home & Floor – Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) iş birliğiyle 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında ikinci kez gerçekleşecek.

Geçen yıl ilki düzenlenen, yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçileri tarafından oldukça ilgi gören Home & Floor’un bu yılki stratejisi daha fazla ihracat üzerine kuruldu. Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin ağırlanacağı fuar, halı sektörünün iç ve dış pazarını da oldukça canlandıracak.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, yılda 500 milyon metrekare makine halısı üreten Türkiye, kalite algısı ve üretim kapasitesi bakımından dünyada lider konumda. Yaklaşık 150 ülkeye ihracat gerçekleştiren halı sektörümüz ihracatının %73’ünü bu ülkelerden sadece 20’sine gerçekleştiriyor. Geri kalan 130 ülkeye ise %27’lik bir ihracat çıktısı oluyor. Bu da gösteriyor ki, makine halısı ihracat hacmimizi diğer ülkelerin yanı sıra bu 130 ülkeye de yoğunlaştırmamız gerekiyor.

Ülkemizin makine halısı ihracat potansiyelini öne çıkarmanın yanı sıra, iç pazarı canlandırmak amacıyla projelendirdiğimiz, geçen yıl 3790´ı yabancı olmak üzere toplam 22.134 sektör profesyonelini aynı çatı altına toplayan Home & Floor - Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nın katılımcı kayıtları devam ediyor.

İlgili Fuar: Home & Floor – Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı 2017

Paylaşın