Fuarlar.org

Asansör sektörü ihracat hedefine Avrasya Asansör Fuarı ile ulaşacak

Dünyada nüfusun artmasıyla birlikte inşaat alanında dikey ve yüksek katlı yapılaşma ağırlık kazandı. Dikey yapılaşmanın en önemli sektörlerinin başında asansör sanayi geliyor. Ülkemizde özellikle son yıllarda asansör sektöründe yaşanan gelişmeler, sektör muhataplarının AR-GE çalışmalarını hızlandırdı.

CNR Expo Türkiye’de hız kesmeden faaliyet gösteren sektörlerden birisi olan inşaat; kendisiyle bağlantılı 200’den fazla sektörle birlikte ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor. İnşaat alanında yakalanan ivme asansör sektörünün bütün dallarında da gelişmeyi hızlandırdı. Özellikle “Kentsel Dönüşüm” projeleri, sektörün önemli ölçüde gelişmesine katkı sağladı. Türk asansör firmaları dünyada gelişen yeni teknolojilere ayak uydurarak, dünya ticaretinde hatırı sayılır bir pazar payına ulaştı.

Türkiye’nin önemli sektörlerinden olan asansör sanayi, 22 - 25 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Avrasya Asansör Fuarı’nda buluşuyor. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık , ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) ve TASİAD (Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından CNR EXPO Yeşilköy’de organize edilen fuar KOSGEB’in desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Merd Asansör, Stof Asansör, Gündoğdu Asansör ve PRM Elektronik Asansör gibi, asansör sektörünün ileri gelen firmalarının katılacağı, 3. Uluslararası Avrasya Asansör Fuarı, dört gün boyunca asansör sanayinin önemli katılımcı firmalarını ve profesyonel alım heyetlerini ağırlayacak.

İlgili Fuar: Avrasya Asansör Fuarı 2017

Paylaşın