Fuarlar.org

Zuchex 2017 yeni rekorlar peşinde!

28. Uluslararası Züccaciye, Ev ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif & Hediyelik ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı Zuchex 2017, organizatör Tarsus Life Media’nın verilerine göre rekor düzeyde katılımcının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk ve tek en büyük ve en köklü profesyonel züccaciye fuarı Zuchex, erken stand satışları gerçekleştirerek, iç pazarda olumlu bir etki yaratıyor. Bu olumlu etkinin sonucunda Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere gelişmekte olan ihracat pazarlarından önemli satın almacılar fuara ilgi göstermeyi sürdürüyor.

Erken gerçekleşen katılımcı taleplerinin arasında pazarın lider ve önde gelen markaları Karaca, Ar Yıldız, Biev, Emsan, Taç Mutfak ve Falez gibi isimler fuarda sofra ve mutfak eşyalarından, cam, porselen, seramik ürün gruplarına, elektrikli ev gereçlerinden,plastik ev gereçlerine ve ev tekstiline kadar çeşitli kategorilerden oluşan en son ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Zuchex 2016, 432 adet katılımcı ve 94 ülkeden 29,126 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 2016’da Türkiye’de düzenlenen birçok fuardan farklı olarak Zuchex, uluslararası, büyük bütçeli ve profesyonel satın almacı oranında yüzde 32’lik bir artış yakalamış ve pazarın gücünün açık bir göstergesi oldu. Orta Doğudan, Kuzey Afrika ve Avrupa’ya kadar önemli satın almacılardan oluşan yoğun ilgi, özellikle perakende, toptan ve otelcilik kategorilerinde en son ve en trend ürünlerden oluşmaktadır. Katılımcılardan gelen geri bildirimler sonucunda milyonlarca ABD Doları değerindeki siparişlerin dört günlük fuar süresince yapıldığı doğrulandı.

Tarsus Life Media Yönetim Kurulu Üyesi Andrew Furness, "Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdğimiz fuarda elde edilen mükemmel sonuçlardan yola çıkarak, Zuchex 2017’e hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için daha fazla yatırım getirisi sağlamak adına yeni girişimler ekliyoruz. Bu yeni girişimlerin ilki olan Satın Almacı Eşleştirme Programı fuar boyunca katılımcıların ve ziyaretçilerin zamanlarını en iyi ve etkili şekilde değerlendirecekleri birebir bir toplantı platformu sunuyor" dedi.

Furness, bu programın dünya çapında birçok seride başarıyla denendiğini ve ziyaretlerin mevcut ve yeni tedarikçilerden gelen yeni ürünler için verimli olmasını sağlamak adına uluslararası ve büyük yerel satın almacılar için mükemmel bir araç olduğunu sözlerine ekledi.

Tarsus Life Media Genel Müdürü Fatih Bağcı, erken satışların rekor düzeyde olduğunu belirterek, Züccaciye sektöründeki ticaretin yaklaşık %60’ı Zuchex fuarında gerçekleşmektedir. Her yıl eylül ayında düzenlenen Zuchex fuarı yerli, bölgesel ve uluslararası pazar için en önemli doğrudan satış ve pazarlama kanalıdır. Bu sebeple ülkemizdeki sektör oyuncuları da fuarı desteklemektedir.

Türkiye ekonomisi ve tüketici harcamalarının ilerleme kaydettiği bu dönemde, bu iyileşmenin yansıması olarak fuarda gerçekleşen ticaretin de artması ve büyük ölçekli siparişler alınması beklenmektedir. Bu beklenti sektöre pozitif ve gelecek vaat eden bir tablo sunmaktadır dedi.

Zuchex 2017, 21 – 24 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

İlgili Fuar: 28. Uluslararası Züchex, Züccaciye Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı

Paylaşın