Fuarlar.org

Clariant IRANPLAST’ta "İnsanlar için Değer Yaratmak" anlayışını sundu

Responsive image

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, 24-27 Eylül 2017 tarihlerinde, Masterbatch İşletme Birimiyle 11. Uluslararası IRANPLAST Fuarına katıldı.

Clariant’ın İran pazarına yeniden girişinin ardından şirket, İran’daki plastik sektörü için kapsamlı ürün ve hizmet portföyünü sergiledi. Etkinlik sırasında, İran’dan ve diğer ülkelerden 1100’den fazla şirket bir çatı altında toplanıp bilimsel ve teknik bilgilerini, teknolojileri, imkanları ve talepleri paylaşarak tam bir “kazan-kazan” ortamı yarattı.

80 milyondan fazla nüfusuyla, dünyanın çok stratejik bir bölgesindeki büyük bir tüketim pazarı olan İran’da, petrokimya sektörü ve ürünleri dahil olmak üzere, her türlü tüketim ürününe ve ilgili sektörlere karşı yoğun bir talep bulunuyor. Bu iş ortamında, pek çok sektör yurt içindeki ve uluslararası pazarlardaki sınırsız talebi karşılamak için aralıksız şekilde çalışıyor.

Hindistan, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Masterbatch İşletme Birimi Bölgesel Pazarlama Başkanı Sergio Bresciani, Clariant’ın aynı zamanda da IRANPLAST 2017’deki sloganı olan “İnsanlar için Değer Yaratmak” taahhüdünü, plastik sektörü müşterilerinin yaşadığı zorlukları yönlendiren trendler bağlamında şu şekilde özetliyor: “IRANPLAST 2017’de, sürdürülebilirlikle öne çıkan inovasyonlara verdiğimiz önemi sergiledik. İnsanlar için maksimum düzeyde değeri bu şekilde yaratabiliriz. İran´da da gösterdiğimiz gibi, piyasanın trendlerine cevap vermek, yüksek performans sağlamak ve müşterilerimizin başarılarını desteklemek için Hydrocerol® gibi ürün ve çözümleri portföyümüze gittikçe daha fazla ekliyoruz.”

Clariant’ın Masterbatch İşletme Birimi ayrıca, plastik sektörünü etkilemekte olan dört küresel mega trende de dikkat çekiyor: Sağlık ve Beslenme, Mobilite, Şehirleşme ve Yaşam Tarzı. Müşterilerine ve son kullanıcılara optimum destek sağlamak için, Clariant’ın plastik uygulamalara yönelik hizmetleri ve çözümleri, güvenlik ve rahatlık, verimli ve çevreye uyumlu üretim ve güvenilir, temiz enerji gibi konuları da ele alıyor. Sektörün pazar segmentleriyle ilgili öne çıkan konular arasında şunlar yer alıyor:

Sağlık ve Beslenme
Tıbbi cihazlar ve farmasötik ambalajlar için sahteciliğe karşı çözümler: Clariant ve SICPA tarafından ortaklaşa geliştirilen eşsiz bir plastik içinde koruma sistemi.

Silikon boyalar - Kontrol Edilmiş Tutarlı, Uyumlu: yeni Mevopur® LQ ISO/USP ön testten geçirilmiş sıvı boyalar.

Mobilite
Ultra yüksek ısıya dayanıklı bileşimler için renk ve performans katkı maddeleri: Clariant, mühendislik plastikleri ve yüksek ısı reçineleri için yeni masterbatch ve boya bileşimi serileri geliştirerek hafiflik ve minyatürleştirme trendlerinin taleplerini karşılıyor.

Şehirleşme
Yenilenebilir enerji: BOPET filmleri için özellikle formüle edilmiş katkı masterbatch’i, fotovoltaik panelleri bozunuma karşı koruyor. Makine üreticisi Brückner ile yapılan işbirliği sayesinde sektör pahalı malzemeler yerine daha ucuzlarını kullanırken performansı koruyabiliyor ve böylece bu temiz enerji kaynağının daha ekonomik olması sağlanıyor.

Yaşam Tarzı
Elektronik cihazlardaki artış: Mühendislik reçineleri ve yüksek ısıya dayanıklı plastikler için masterbatch’lere ve küçük boyutlu önceden renklendirilmiş bileşimlere yapılan küresel üretim yatırımları, özelleştirilmiş çözümlerle Elektrik ve Elektronik sektörünü desteklemenin yanı sıra, ulaşım sektöründeki müşterilere de destek sağlıyor.

Paylaşın